Shugo Chara Fan Site
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shugo Chara Forum

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

1 Bardak Kola 60 Dakikada Neler Yapıyor?

3 posters
YazarMesaj
SailorVenus
Koruyucu
Koruyucu
SailorVenus

1 Bardak Kola 60 Dakikada Neler Yapıyor? Empty
MesajKonu: 1 Bardak Kola 60 Dakikada Neler Yapıyor?   1 Bardak Kola 60 Dakikada Neler Yapıyor? EmptySalı Şub. 01, 2011 10:44 pm

‎1. İlk 10 dakikada: Kanınıza hemen 10 çay kaşığı kadar şeker girer. Bu normal günlük dozun 100 katı kadardır. Bulantınızın olmamasının nedeni içinde bulunan 'fosforik asiddir'.

2. İlk 20 dakikada: Kan şekeriniz aşırı şekilde yükselir. Bunun sonucu pankreasınızda aşırı derecede insülin salgılanır ve kan şekerinin fazlası karaciğerde yağ olarak depolanmaya başlar.

3. 40 dakika içinde: Kafeinin tamamı dolaşıma girmiş olur. Kan basıncı yükselir, karaciğerden daha fazla şeker yapılarak kana geçer ve kan şekeri tekrar yükselir.

4. 45 dakika içinde: Beyinde dopamin yapımı artar, mutluluk hissi başlar (eroinin etkisine benzer bir etki meydana gelir.)

5. 60 dakika içinde: Ani açlık hissi oluşur.

6. Tekrar kolaya ve tatlılara saldırırsınız.

7. Bu kısır döngü devam ettiği süre karaciğer ve göbek yağlanması artar, vücudun tüm hücrelerinde leptin ve insülin direnci gelişir.

8. Şişmanlık hastalığını başlatmıştır ve bütün dejeneratif hastalıkların nedenidir.
Amu
Koruyucu
Koruyucu
Amu

MesajKonu: Geri: 1 Bardak Kola 60 Dakikada Neler Yapıyor?   1 Bardak Kola 60 Dakikada Neler Yapıyor? EmptyÇarş. Şub. 02, 2011 12:47 pm

Kola~
Hiç sevmem, içenleri kınıyorum.
http://amu-chii.blogspot.com/
Misa
Karahana
Karahana
Misa

MesajKonu: Geri: 1 Bardak Kola 60 Dakikada Neler Yapıyor?   1 Bardak Kola 60 Dakikada Neler Yapıyor? EmptyPtsi Eyl. 12, 2011 8:23 pm

Amuchi tarafından çok pis kınandım 1 Bardak Kola 60 Dakikada Neler Yapıyor? 470541 Daha bugün gazlı içecek içtim gerçi yedigün içtim neyse. Beni kimse vazgeçiremez bundan ama her istediğimde burayı okursam isteğim geçecektir bundan eminim 1 Bardak Kola 60 Dakikada Neler Yapıyor? 44171

Sağolasın Sailor Venus~
http://www.berryland.blogcu.com

1 Bardak Kola 60 Dakikada Neler Yapıyor?
1 sayfadaki 1 sayfası