Shugo Chara Fan Site
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shugo Chara Forum

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Pirinç Tarifleri

2 posters
YazarMesaj
Amu
Koruyucu
Koruyucu
Amu

Pirinç Tarifleri Empty
MesajKonu: Pirinç Tarifleri   Pirinç Tarifleri EmptyPerş. Ocak 27, 2011 2:55 pm

Burada içinde pirinç kullanılan tarifler keşfedeceksiniz. Tarif tamamen size ait olacak.
Şimdiden kolay gelsin.^^
Not:Katılan herkese 750 puan verilecektir.
http://amu-chii.blogspot.com/
Misa
Karahana
Karahana
Misa

Pirinç Tarifleri Empty
MesajKonu: Geri: Pirinç Tarifleri   Pirinç Tarifleri EmptyPtsi Eyl. 12, 2011 8:42 pm

Geç mi kaldım bilmyiorum gerçi hala geçerli olabilir. Biraz düşüneyim bakalıım Pirinç Tarifleri 745715

Ehemm >_< Aşırı saçma bir şey olabilir evde denemeyiniz falan asdf xD

Başlıyorum o zaman ^^'' Havaya girdim falan asdf xD

SHUGO CHARA TOPLARI

MALZEMELER

-Bir paket 1 kglık baldo pirinç.
-Yaklaşık 3-4 tane sosis.
-İçinde domates olan çekirdeksiz yeşil zeytinden 100 gram falan.
-Doğum günü pastalarıyla verilen şemsiye süslerden yapacağımız pirinç topu adedince.
-Ketçap(İsteğe bağlı)
-Tencere 0w0
-Bir adet ocak 0w0
-Tamam cıvıttım susuyorum >_<

TARİF

Sizinle şimdi küçük pirinç topları yapacağız. Onigirimsi bir şey ama onigiri nasıl yapılıyor bilmyiorum >_< Bunu ben uydurdum sayılır sanırım Pirinç Tarifleri 446599 Her neyse,

~Önce kaç tane yapacağınıza karar verin. 1 tane pirinç topu için yaklaşık 100-200 gram arası pirinç kullanabilirsiniz.
Şinciiik, bir büyüğümüzden yardım alaraktan pirinci pilav kıvamında pişirelim. Sonra ellerimizi yıkayalım. Birkaç zeytin alıp bir büyüğümüzden o zeytini 3 eşit parçaya bölmesini isteyelim. Sonra sosisleri çok çok ince doğramasını isteyelim. Sonra onları pilavın içine katalım ve iyice karıştıralım. Pilavdan belli bir miktar karışım alalım ve elimizde yaklaşık yumruk büyüklüğünde yuvarlak şekil vermeye çalışalım. Bundan istediğimiz sayıda yapalım ve her birinin üstüne süslemek amacıyla birer şemsiye takalım. Sonra geriye kalan bölümüne ketçapla Shugo Chara'ların adlarını yazabilirsiniz. Veya becerebilirseniz yumurta resmi çizebilirsiniz -ben yaparsam yamuk yumuk olur xD- Tamamen size kalmış.

Ve bir tarifin daha sonuna geldik Pirinç Tarifleri 3168

Not: Bu tarifi kendim uydurdum ama eğer onigiriye benziyor derseniz anlarım xD

http://www.berryland.blogcu.com

Pirinç Tarifleri
1 sayfadaki 1 sayfası